დღესასწაულთან დაკავშირებით ტაძრებში საზეიმო ღვთისმსახურება ჩატარდება.
,,მ დღეს წარმატების ფორმულა გუნდური მუშაობაა. იღბლიანი შანსი აუცილებლად გამოჩნდება, მთავარია, მისი დანახვა შეძლოთ!''
15 თებერვალს, საქართველოში უმეტესად თბილი და მზიანი ამინდია მოსალოდნელი
ყველაზე გავრცელებული თქმულებით, ლამპრობა სვანეთში მეომრების რიცხვის დასადგენად იმართებოდა. ანთებული ლამპრების მიხედვით ადგენდნენ რამდენი მეომრის გამოყვანა შეეძლოთ სვანებს საჭიროების შემთხვევაში.
,,მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)-კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში, გუდაური(ფოსტა)-კობის მონაკვეთზე მხოლოდ ზვავდამცავი გვირაბების გავლით''
ტრამვაის ხაზის პროექტირებისა და მშენებლობის შესახებ გამოცხადებული ტენდერი 31 მარტს დასრულდება, - ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა, კახა კალაძემ თბილისის მუნიციპალიტეტის მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
თბილისის მერიის ჯანდაცვისა და სოციალური მომსახურების საქალაქო სამსახურის აღნიშნული პროგრამის 2026 წლის ბიუჯეტი 10 მლნ ლარს შეადგენს.
ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახური, ვეტერანებისთვის დამატებითი შეღავათების დაწესების მიზნით, სხვადასხვა უფლებამოსილ უწყებებთან ერთად განაგრძობს მუშაობას.
შვიდი ისარი ერთგვარად ასახავს იმ წინასწარმეტყველებას, რომლიც ჩვილი იესოს მირქმის დროს მართალმა სვიმეონმა ყოვლადწმინდა დედას აუწყა