ფუტსალის ევროპის ჩემპიონატი 2026 წლის 21 იანვრიდან 7 თებერვლის ჩათვლით ლატვიაში, სლოვენიასა და ლიეტუვაში გაიმართება.
იანვარი 16 , 2026
დიდ ბრიტანეთში ფიგურული ციგურაობის ევროპის ჩემპიონატი მიმდინარეობს. სპორტულ ცეკვებში საქართველოს სახელით მოასპარეზე წყვილმა - ლუკა ბერულავამ და ანასტასია მეტელკინამ - ევროპის ჩემპიონობა იზეიმა.
იანვარი 10 , 2026
ტურნირი შვეიცარიული სისტემით 13 ტურად ჩატარდა და მასში 30 ქვეყნის 127 მოჭადრაკე მონაწილეობდა.
დეკემბერი 23 , 2025
ტელეკომპანია ESPN-მა, რომელიც 2025 წლის ჩათვლით ორგანიზაცია UFC-ს ოფიციალური პარტნიორი იყო, გასული წელი შეაჯამა და წლის საუკეთესო მამაკაც მებრძოლად სუპერმსუბუქი დივიზიონის (61კგ) ყოფილი ჩეპიონი მერაბ დვალიშვილი დაასხელა.
დეკემბერი 17 , 2025
გერმანიის ქალაქ კინბაუმში 17 წლამდე მოკრივეთა შორის ევროპის ჩემპიონატი გაიმართა. მოკრივე ალექსანდრე ბალაძემ ფინალი მონტენეგროელ მატია როგანივიჩთან დათმო და ვიცე-ჩემპიონი გახდა.
დეკემბერი 09 , 2025
„ნებისმიერ ეპოქაში, MMA-ში არსებობს მოკლე სია მებრძოლებისა, რომელთა გარშემოც ყველაფერი ტრიალებს.
ნოემბერი 22 , 2025
სუპერმსუბუქი დივიზიონის ბრძოლაში (61კგ) 29 წლის თოფურიამ მეტოქეს როგორც ჭიდაობაში, ასევე კრივში აჯობა.
ნოემბერი 18 , 2025
ჩეხეთის დედაქალაქ პრაღაში მიმდინარე ევროპის ჩემპიონატზე 18-წლამდელ მორაგბეთა შორის, საქართველოს ნაკრებმა ნახევარფინალში ჩეხეთი 26:7 დაამარცხა და ფინალში ითამაშებს
ნოემბერი 17 , 2025
ბულგარეთისა და საქართველოს ნაკრებების მატჩი ხვალ 18 ნოემბერს სოფიაში, ვასილ ლევსკის სახელობის სტადიონზე გაიმართება და თბილისის დროით 23:45 საათზე დაიწყება.
ნოემბერი 14 , 2025
,,გუნდში უკეთესი განწყობაა, ვიდრე სექტემბერსა და ოქტომბერში. გუნდთან ბევრი ვისაუბრე, ხაზი გავსუსვი, რომ ბოლო წლის შედეგები დამაკმაყოფილებელი არაა. ''
პრეზიდენტმა შეხვედრაზე სპორტსმენებს მადლობა გადაუხადა ევროპის ჩემპიონატზე მიღწეული წარმატებისთვის.
გახსნის ცერემონიის მთავარი ღონისძიება მილანის სან-სიროს ოლიმპიურ სტადიონზე გაიმართება.
საქართველოს მორაგბეთა ეროვნული ნაკრები ახალი წელს ახალი მთავარი მწვრთნელითა და რაგბი ევროპის ჩემპიონატით იწყებს. ბორჯღალოსნები ტიტულის მეთვრამეტედ დაცვასა და რაგბი ევროპის ზედიზედ მერვედ მოგებას შეეცდებიან.
თბილისის მერიის კულტურის, განათლების, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა საქალაქო სამსახურის ორგანიზებით, თბილისელი სპორტსმენების დაჯილდოების ღონისძიება გაიმართა.